США повернули Україні скіфські мечі та половецьку шаблю, які вивезли окупанти

США офіційно повернули Україні предмети історичної та культурної спадщини, які росіяни викрали з тимчасово окупованих територій і намагалися незаконно ввезти до Сполучених Штатів. 

Зокрема, окупанти намагалися вивезти наконечник сокири бронзової доби, скіфські мечі та половецьку шаблю, повідомляє американська Митно-прикордонна служба і Посольство України у США.

10 березня у Посольстві України в США відбулася офіційна церемонія передачі предметів української історичної спадщини українській стороні.

“2 вересня 2022 року співробітники Митно-прикордонної служби США у міжнародному поштовому відділенні Міжнародного аеропорту імені Джона Кеннеді вилучили кам’яне топорище сокири та три металеві мечі”, – йдеться у повідомленні митників.

Мечі прибули з росії, а кам’яне топорище – з України. Предмети ідентифікували як українські культурні цінності.

“Митно-прикордонна служба США надзвичайно пишається тим, що відіграла важливу роль у вилученні цих артефактів, які були вкрадені у народу України”, – сказав директор оперативних підрозділів Митно-прикордонної служби США Френсіс Руссо.

Під час церемонії повернення посол Оксана Маркарова нагадала, що російські окупанти цілеспрямовано викрадають та вивозять з України історичні та культурні артефакти, намагаючись позбавити Україну ідентичності

Реклама

Залишити коментар