Допомагатимуть стільки, скільки це буде потрібно: США і ЄС про підтримку України

Президент США Джо Байден і президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн у спільній заяві в п’ятницю за підсумками зустрічі наголосили на підтримці України в її протистоянні повномасштабній агресії держави-терориста. Заява була опублікована пресслужбами Єврокомісії та Білого дому, пише “Європейська правда”.

“Сполучені Штати і Європейський Союз посідають тверду та спільну позицію проти незаконної, невиправданої і неспровокованої війни Росії проти України. Ми спільно із широкою коаліцією партнерів запровадили швидкі та масштабні санкції, які зменшують доходи Росії, що використовуються для фінансування її війни та військово-промислової бази”, – стверджують лідери США та Єврокомісії.

Також вони наголошують на потребі зменшення залежності від російських енергоресурсів для зміцнення енергетичної безпеки Європи та світу.

“Ми також продовжимо тісно співпрацювати з метою підтримки енергетичної безпеки України через її подальшу інтеграцію в європейські енергетичні ринки”, – йдеться в повідомленні.

США і Євросоюз зазначають, що спільно запровадили проти Росії “безпрецедентні, скоординовані та ефективні санкції та інші економічні заходи”, які підривають її здатність вести війну та підтримувати військово-промисловий комплекс.

“Ми спільно вживаємо нових заходів, спрямованих на осіб із третіх країн по всьому світу, щоб послабити підтримку російської війни з будь-якого куточка світу, де б вона не була виявлена”, – додають вони.

Також Вашингтон і Брюссель працюватимуть над тим, щоб Україна мала безпекову, економічну та гуманітарну підтримку, якої вона потребує, “стільки часу, скільки буде потрібно”. Йдеться також і про забезпечення українських Збройних Сил військовою технікою та підготовкою, необхідною для захисту від російської агресії.

Реклама

Залишити коментар