Мінекономіки оцінило падіння ВВП України в лютому на рівні 26%

У лютому 2023 року падіння ВВП України становило 26% (±2%), що є кращим за показник січня – 32% (±2%).

Про це свідчать оперативні оцінки Міністерства економіки України.

“У лютому 2023 року економічна активність поступово відновлювалась, ураховуючи суттєве зменшення дефіциту електроенергії та скорочення тривалості відключень завдяки відновленню роботи усіх доступних видів генерації в енергосистемі з середини лютого. Виграна Україною “енергетична війна” додала оптимізму бізнесу, який покращив свої настрої щодо майбутнього та активізував діяльність. В цілому, економічний фронт тримається – економіка продовжує функціонувати, адаптуватися, відновлюватися”, – заявила перший віце-прем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко.

“Також дещо покращилася ситуація у тваринництві, яке поступово адаптується до складних умов функціонування, зокрема у регіонах, які відносно менше постраждали від війни і куди релокувалися фермери з прифронтових територій, суттєво покращились очікування ділової активності сфери торгівлі, яка є чутливою до змін попиту”, – йдеться у повідомленні.

Крім цього, спостерігається поступове покращення ситуації і у будівельній сфері.

“Це сталося через те, що на деокупованих територіях активізовуються будівельні роботи, зокрема з відновлення зруйнованих чи пошкоджених житлових, виробничих, а також інфраструктурних об’єктів”, – пояснили в Мінекономіки.

Реклама

Залишити коментар