Гутерреш: Кінцева мета – справедливий мир в Україні згідно зі Статутом ООН

Кінцевою метою Організації Об’єднаних Націй у контексті розв’язаної росією війни проти України є досягнення справедливого миру згідно зі Статутом ООН та міжнародним правом.

Про це повідомив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш під час спілкування за ЗМІ у Києві разом із президентом Володимиром Зеленським, передає “Укрінформ“.

“Позиція ООН абсолютно чітка: російське вторгнення в Україну є порушенням Статуту ООН та міжнародного права. Суверенітет, незалежність, єдність та територіальна цілісність України мають бути збережені згідно з міжнародно визнаними кордонами України. Наша кінцева мета також зрозуміла – справедливий мир згідно зі Статутом ООН та міжнародним правом і резолюцією Генасамблеї з нагоди річниці початку війни”.

Гуттереш додав, що поки цього не досягнуто, ООН продовжить працювати задля полегшення страждань людей в Україні та мінімізації глобальних наслідків війни.

Генсек ООН також висловив солідарність із постраждалими від війни – тими, хто втратив близьких, був змушений тікати від російської агресії, тими, хто втратив життя.

“Ми маємо забезпечити ефективну відповідальність стосовно цього”, – наголосив Гуттереш.

Реклама

Залишити коментар