Водій не знав, що везе за кордон рештки прадавніх тварин: на Буковині викрили горе-бізнесмена

Наприкінці грудня 2022 року буковинець, надаючи послуги з доставки приватних відправлень за кордон, організував для “клієнта” доправлення музейних експонатів до Сполученого Королівства Великої Британії. Про це повідомляє Чернівецька обласна прокуратура.

Як спосіб доставки він використав вантажне перевезення через державний кордон України. Чоловік підшукав водія, який має дозвіл на виїзд за кордон, надав йому документи та ключі від вантажного мікроавтобуса вказавши, що останній має відвезти вантаж до Великобританії. Не знаючи, що у автомобілі знаходяться експонати – рештки тварин, чоловік вирішив перетнути державний кордон України з Румунією через пункт пропуску “Красноїльськ – Вікову де Сус” “зеленим коридором”, чим засвідчив, що не переміщує товари та предмети, які необхідно декларувати.

Однак, при огляді вказаного транспортного засобу правоохоронці виявили та вилучили 35 пакетів з 158 фрагментами решток мамонта, бізона, тура, оленя великорогого та інших рідкісних експонатів. Згідно з висновками експертів вилучена колекція є предметом наукового і музейного значення та належать до культурних цінностей.

Реклама

Залишити коментар