Все життя присвятив популяризації мотокросу: у Чернівцях помер заслужений тренер України Михайло Ротар

22 лютого у Чернівцях помер заслужений тренер України, багаторазовий призер чемпіонатів з мотокросу Михайло Ротар. Про це повідомив чернівчанин Анатолій Дорочевський.

“Все своє свідоме життя Михайло Еммануілович віддав улюбленій справі – розвитку мотокросу на Україні та популяризації Чернівців і Буковини на міжнародній спортивній арені”, йдеться у повідомленні.

Саме його креативна ініціатива та шалена наполегливість сприяли стрімкій інтеграціїї мотокросменів і любителів технічних видів спорту в сферу діяльності Міжнародної Мотоциклетної Федерації (FIM), що вперше відкрило шлях до організації в Чернівцях міжнародних змагань Європейського та Світового рівнів.

З колективом СТК «БУКОВИНА» заводу «ГРАВІТОН» він пройшов складний і цікавий шлях від тренера клубу до Головного тренера молодіжної збірної команди СРСР з мотокросу, віце-президента Федерації Мотоспорту України. Під його керівництвом команда мотокросменів заводського спортивно-технічного клубу швидко почала вигравати першості міста і області, республіки, закріпившись вже в середині 80-х років в лідерах Чемпіонатів колишнього СРСР. Апогеєм десятирічного спортивного шляху СТК «БУКОВИНА» стала організація проведення першого в Незалежній Україні етапу Чемпіонату Світу з мотокросу на мотоциклах з калясками в 1992 році.

В 1996 р. з ініціативи Михайла Ротаря заснована Асоціація «ТЕХНОСПОРТ», створено Міжнародний спортивний центр «СУПЕРКРОС». За тридцятирічний період в Чернівцях проведено біля 40 етапів Чемпіонатів Європи та Світу з мотокросу. Найбільш визначною спортивною подією став Кубок Європейських націй «ЄВРО ” 2009», в якому збірна команда України вперше виборола бронзові медалі серед 23 команд країн-учасниць. МСЦ «СУПЕРКРОС» перетворився в центр популяризації спортивно-технічних видів спорту серед молоді.

Реклама

Залишити коментар