Яценюк: Перемога – це вихід на свої кордони, вступ до НАТО і ЄС, покарання рф, репарації та відбудова країни

Перемога України – це вихід на кордони 1991 року, вступ до НАТО і ЄС, репараціїм, притягнення рф до відповідальності та відбудова країни, – сказав в інтерв’ю Громадьскому Радіо голова КБФ, прем’єр-міністр України 2014-2016 років Арсеній Яценюк. 

Відповідаючи на запитання про можливі обриси перемоги, він підкреслив, що вихід на кордони 1991 року ще не є перемогою: “Це вкрай важко зробити, треба реалістично дивитися. Але це відновлення територіальної цілісності української держави. Чи є цьому альтернатива? Цьому альтернативи немає. Це складне завдання повинно бути виконане”.

Ще одна частина формули перемоги, за його словами, – це вступ до НАТО: «Саме вступ України в НАТО, я не вірю в жодні інші гарантії безпеки».

Третя частина української перемоги – це вступ України в Європейський Союз, зазначив голова КБФ.

Четверте, за словами Арсенія Яценюка – це отримання від росії репарацій.

“П’яте – це притягнення росії до кримінальної відповідальності в рамках або Міжнародного кримінального суду, або окремо створеного трибуналу, що вже давно пора зробити.  Притягнення до кримінальної відповідальності росії за скоєння військових злочинів та злочинів проти людяності. А взагалі – це повинен бути трибунал за скоєння акту агресії, що є найвищою формою військових злочинів“, – наголосив голова КБФ.

Шоста складова – це відбудова країни:  “Це завдання займе десятиліття. Основа – це перемога на фронті, а наступна боротьба – це відбудова країни і повернення громадян, які виїхали”, – сказав він.

“Ми на боці світла, на боці права, правди і  справедливості. З нами – 70% світової економіки. З нами – найбільший оборонний альянс. З нами – ключові світові гравці. І основне – ми себе захищаємо. Ми ні на кого не нападали, ми себе захищаємо. Тому це наше суверенне і священне право. Тому ми повинні перемогти“, – додав Арсеній Яценюк.

Реклама

Залишити коментар