Як поміняти лампочку в автомобілі та не отримати штраф

Перегоріла лампочка у будинку — дрібна побутова неприємність, з якою всі справляються самостійно. А ось те саме в автомобілі вже може змусити понервувати. Адже, на перший погляд, автомобільні освітлювальні прилади влаштовані набагато складніше, ніж люстри та торшери, проте насправді жоден автовиробник не передбачає, що хтось піде міняти лампочку до автоелектрика. Навіть у тих країнах, де ніколи не змінюють самостійно масло чи колодки, справляються з лампочками.

Труднощі це може викликати тільки вперше в новому автомобілі, тому що конструкція приладів освітлення скрізь різна. І якщо з усіма іншими лампочками можна зачекати на появу проблеми, фари ближнього світла — інший випадок. Адже будь-яка лампочка завжди перегорає раптово, а відсутність ближнього світла у темряві — прямий показ до штрафу 340 гривень. А якщо дуже не пощастить попастись з цим двічі протягом року, запросто можна втратити права. Також якщо з фарою технічні проблеми, то найкращий спосіб убезпечити себе від такого лиха — знайти заміну на Avto.pro. Навіть якщо не вийде вчасно помітити відсутність світла, замінити лампочку можна прямо при поліцейському і завдяки цьому вийти сухим із води. Але щоб скористатися цим способом, треба попередньо навчитися виймати та вставляти цю лампочку.

Універсальна інструкція щодо заміни лампи ближнього світла

Незважаючи на різні відмінності в конструкції фар, процес заміни лампи в цілому однаковий і розрахований на середній водійський інтелект. Є лише кілька моделей, де для заміни треба щось розбирати: фару (Opel Astra H), радіаторну решітку (BMW E90), колесо (Ford Mondeo III), бампер (Volkswagen Golf IV). Проте, навіть тут різниця полягає лише у часі, який доведеться витратити. Покроково процес заміни складається з кількох універсальних кроків:

1. Зніміть кришку фари. Кришка може бути гумовою або пластиковою, відповідно вона стягується або розкручується. Під кришкою є ущільнювач, який важливо не втратити.

2. Зніміть електричний роз’єм з цоколя лампи. Для цього треба докласти зусиль, оскільки контакти сидять туго. Перший і другий кроки можуть змінюватися місцями, що зрозуміло інтуїтивно.

3. Відстебніть пружину, що фіксує лампу в гнізді відбивача. Іноді пружина відсутня, а лампу треба просто викрутити з гнізда.

4. Вилучіть лампу. При цьому краще тримати її за пластик або контакти, тому що якщо лампа ще справна, дотики до скла можуть зіпсувати її світіння.

5. Замініть лампу. Вставити неправильно її неможливо, у такому разі просто не застебнеться фіксатор або лампу не вдасться провернути. Головне, не застосовувати тут силу та звертати увагу на спеціальні виступи для правильного становища.

6. Зберіть фару і, при необхідності, встановіть на місце облицювальні деталі.

Один раз зробивши цю операцію в спокійній обстановці, ви зможете легко повторити її швидко і безпомилково, навіть коли над душею стоятиме поліцейський. Ну а в тому разі, якщо лампочки на заміну немає, можна спробувати все ж таки уникнути покарання. Повідомте, по перше, що лампа перегоріла буквально щойно, а по-друге, що прямо зараз ви прямуєте на стоянку або місце ремонту. Відповідно до ПДР робити це слід найкоротшим шляхом із включеною “аварійкою”

Реклама