Ексчиновника Міноборони підозрюють у закупівлі неякісних бронежилетів на понад 100 млн грн

Колишньому очільнику Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міноборони повідомили про підозру в розтраті понад 100 мільйонів гривень на закупівлі неякісних бронежилетів для українських військових.

Про це повідомляють Офіс генпрокурора та СБУ.

За даними слідства, посадовець закупив для ЗСУ майже 3 тисячі бронежилетів на понад 100 мільйонів гривень. Однак, за даними експертиз, ці вироби не відповідають вимогам IV класу бронежилетів і не можуть належним чином захистити військових. 

Колишньому чиновники оголосили підозру за такими статтями Кримінального кодексу:

  • ч. 1 ст. 114-1 — перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань;
  • ч. 5 ст. 191 — привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем; 
  • ч. 2 ст. 28 — вчинення кримінального правопорушення групою осіб.

Наразі розв’язується питання щодо обрання запобіжного заходу. СБУ ініціювала відкликання партії неякісних бронежилетів на склади Міноборони

Правоохоронці не називають імені підозрюваного. За даними «Української правди», ідеться про Богдана Хмельницького.

Крім того, журналісти пишуть, що підозру отримав ексзаступник міністра оборони В’ячеслав Шаповалов, який подав у відставку через скандал із закупівлею їжі для військових. Його нібито підозрюють у тому, що внаслідок незаконних дій окремі підрозділи ЗСУ опинилися без засобів індивідуального захисту на понад 1 мільярд гривень.

А заступник начальника управління координації зовнішньоекономічної діяльності Володимир Терещенко отримав підозру у заволодінні 1,3 мільйона доларів через зловживання та службові підроблені. Однак офіційних підтверджень щодо двох останніх підозр немає.

Реклама

Залишити коментар