Кулеба: ЗСУ отримають до 140 танків у першій хвилі внесків

Збройні сили України у першій хвилі внесків від партнерів отримають від 120 до 140 одиниць сучасних західних танків, повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на брифінгу 31 січня.

“Це – Leopard 2, Challenger 2, M1 Abrams. І дуже розраховуємо на Leclerc”, – сказав він.

Міністр зазначив, що це немала кількість техніки, але Україна продовжує роботу як над розширенням складу танкової коаліції, так і над збільшенням внесків від уже заявлених учасників.

За словами Кулеби, танкова коаліція зараз налічує 12 учасників, але багато з них ще мають ухвалити формальні рішення щодо кількості танків, відповідно до їхніх внутрішніх процедур.

“Громадськість в Україні та партнери знають про типи озброєнь, яких ми ще потребуємо, насамперед йдеться про реактивні винищувачі й далекобійні ракети, що можуть вражати цілі на відстані до 300 кілометрів. Це не є зброєю ескалації, це зброя захисту і стримування агресора. Ми ведемо активні переговори для розблокування всіх цих рішень… Впевнений, що ЗСУ отримають всю необхідну зброю, закликаю партнерів зробити все від них залежне, щоб це сталося якомога швидше”, – додав міністр.

Реклама

Залишити коментар