Шмигаль не знайшов підстав для позбавлення Бойка звання Героя України

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль не бачить достатньо підстав для позбавлення колишнього співголови забороненої проросійської партії та фракції ОПЗЖ нардепа Юрія Бойка звання Героя України.

Про це сказано у відповіді Офісу президента на запит руху ЧЕСНО.

Петиція про позбавлення Бойка звання Героя набрала понад 25 тисяч підписів, необхідних для розгляду президентом. 9 грудня глава держави звернувся до Шмигаля і попросив проаналізувати, чи є підстави для санкцій щодо Бойка. Згодом прем’єр відправив Володимиру Зеленському відповідь, в якій сказано, що підстав поки що недостатньо.

За законом Про державні нагороди України позбавлення державних нагород може бути проведене президентом лише в разі засудження нагородженого за тяжкий злочин за поданням суду у випадках, передбачених законом (стаття 16). За законом Про санкції позбавлення державних нагород може бути застосоване як персональна санкція до фізичної особи — нерезидента, іноземців, людей без громадянства, суб’єктів, які здійснюють терористичну діяльність.

Бойко отримав звання Героя від президента Леоніда Кучми 2004 року — тоді він очолював НАК Нафтогаз і домовився про «врегулювання заборгованості України за газ» перед Росією.

Реклама

Залишити коментар