Усі страхові виплати здійснюватиме Пенсійний фонд: куди звертатися буковинцям при настанні нещасного випадку на виробництві

Організація соціального страхування зазнала змін. Відтепер уповноваженим органом в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування є Пенсійний фонд України. А відповідно всі страхові виплати здійснюватиме Пенсійний фонд. Про це інформує Чернівецька міська рада.

Відтепер інформацію про нещасний випадок на роботі або про гостре професійне захворювання потрібно надати як територіальному органу Держпраці, так і в територіальний орган Пенсійного фонду України та інші установи передбачені Порядком.

На підприємствах (в установах, організаціях) при настанні нещасного випадку утворюється комісія з його розслідування, до складу якої крім представника територіального органу Держпраці, також залучається представник територіального органу Пенсійного фонду України.

Пенсійний фонд України відтепер виплачуватиме:

  • допомогу по тимчасовій втраті працездатності (лікарняні);
  • допомогу по вагітності і пологах (декретні);
  • допомогу на поховання застрахованим особам, в т. ч. потерпілим на виробництві;
  • одноразові та щомісячні страхові виплати потерпілим на виробництві, членам їх сімей.

Попри зміну органу, який здійснює страхові виплати, розміри цих виплат для громадян зберігаються, а розмір деяких — навіть збільшується.

Реклама

Залишити коментар