Позбавлений громадянства України митрополит Мелетій, досі веде богослужіння на Буковині

Митрополит Мелетій (справжнє ім’я – Валентин Єгоренко), якого президент Володимир Зеленський 11 січня цього року позбавив українського громадянства, очолив 14 січня богослужіння у храмі святого Георгія в місті Сторожинець.

Про це йдеться на сторінці Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ (МП).

“14 січня у свято Обрізання Господнього та святителя Василія Великого митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій очолив святкове богослужіння. В кінці богослужіння митрополит Мелетій привітав настоятеля парафії з 60-річчям від дня народження та вручив пам’ятний подарунок”, – йдеться у повідомленні. 

Зауважимо, президент своїм указом ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”, які зокрема стосуються і митрополита Чернівецького і Буковинського УПЦ МП Мелетія (Валентина Єгоренка).

Валентин Єгоренко народився на території Казахської РСР, є громадянином росії. У 1963-му разом із родиною переїхав на Кубань. На початку 80-х проходив строкову службу в армії СРСР. Після звільнення в запас, вступив до Московської духовної семінарії. Після закінчення семінарії був направлений у Почаївську лавру для поповнення місцевої братії. У 1992 році  предстоятель УПЦ МП Володимир Сабодан благословив возведення Мелетія у сан архімандрита. З 2014 року Єгоренко є архієпископом Чернівецьким і Буковинським УПЦ МП.

З нагоди 50-річчя, у 2012 році він отримав нагороду від російської православної церкви – Орден преподобного Сергія Радонезького II ступеня.

Нещодавно на території Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ МП у митрополита Валентина Єгоренка Служба безпеки провела обшуки, де були виявлені документи, які підтверджують наявність російського громадянства у керівництва єпархіальних структур. Тоді за даними спецслужби, представники РПЦ ставили завдання займатися дезінформацією щодо суспільно-політичної ситуації в Україні та ситуації на фронті.

Реклама

Залишити коментар