Гендиректор МАГАТЕ проведе переговори у Києві

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі відвідає Україну наступного тижня з метою забезпечення постійної присутності експертів з ядерної та фізичної ядерної безпеки на всіх об’єктах атомної енергетики країни.

Про це йдеться на сайті Міжнародного агентства з атомної енергії.

“Генеральний директор відвідає Південноукраїнську та Рівненську атомні електростанції (АЕС), а також Чорнобильську АЕС, щоб запустити місії у складі двох експертів МАГАТЕ на кожному з об’єктів”, – йдеться у повідомленні.

МАГАТЕ вже має постійну присутність до чотирьох експертів на найбільшій в Україні Запорізькій АЕС, яка наразі захоплена російськими військами. Найближчими днями команда з двох експертів також буде розміщена на Хмельницькій АЕС.

За словами Гроссі, експерти МАГАТЕ з ядерної та фізичної ядерної безпеки “здійснюватимуть моніторинг ситуації на станціях, проводитимуть оцінку їх обладнання та інших потреб, надаватимуть технічну підтримку та консультації, а також звітуватимуть про свої висновки до штаб-квартири Агентства”.

Загалом МАГАТЕ матиме близько 11-12 експертів, постійно присутніх в Україні.

У Києві гендиректор МАГАТЕ також зустрінеться з вищими посадовими особами українського уряду, щоб обговорити створення зони ядерної та фізичної ядерної безпеки навколо Запорізької АЕС.

“Я як і раніше сповнений рішучості створити цю вкрай необхідну зону захисту якнайшвидше. Мої консультації з Україною та росією просуваються, хоча і не так швидко, як хотілося б. Я зберігаю надію, що ми зможемо домовитися і реалізувати цю зону найближчим часом”, – заявив Гроссі.

Реклама

Залишити коментар