8 млн гривень за умовних пацієнтів: у Чернівцях викрили керівників медцентру на привласненні бюджетних коштів

Служба безпеки України викрила у Чернівецькій області керівників приватного медичного центру на привласненні бюджетних коштів. Про це повідомляє СБУ в Чернівецькій області. 

Оперативники СБУ встановили, що цей медзаклад на початку 2022 року уклав з Національною службою здоров’я України договір про відшкодування вартості послуг із реабілітації хворих на понад 59 млн грн. Проте запланованої кількості пацієнтів не вистачало для освоєння цих коштів, тож керівники закладу знайшли оригінальний вихід із ситуації та придумали оборудку, до якої залучили сімейних лікарів.

Схема працювала так: “сімейники” виписували фіктивні направлення умовним пацієнтам на реабілітаційні процедури та отримували від центру свій “гонорар”. Більшість пацієнтів навіть не здогадувались про існування цих направлень, а от медичний центр мав підстави для внесення неправдивих даних у щомісячні звіти для НСЗУ та отримання бюджетних коштів. Гроші керівники центру перераховували підконтрольним фізичним особам-підприємцям за нібито надані товари, роботи і послуги. Потім ці кошти конвертували у готівку та привласнювали.

Наразі сума завданих державі збитків ще встановлюється, але вже підтверджено понад 8 млн грн.

П’ятьом фігурантам оголошено про підозру за ч.5 ст.191(привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч.2 ст.209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

Слідство триває.

Реклама

Залишити коментар