В Україні зменшується кількість аварійних відключень, діє алгоритм пріоритетності заживлення споживачів, — Шмигаль

Енергетична ситуація в Україні поступово стабілізується, зменшується кількість аварійних відключень, і Новий рік усі українці можуть зустріти зі світлом

Про це на засіданні уряду 27 грудня заявив очільник уряду Денис Шмигаль.

“Зменшується кількість аварійних відключень. Така можливість з’явилася завдяки героїчній роботі наших енергетиків із відновлення пошкодженого обладнання, зниженню споживання у вихідний день та відсутності морозної погоди”, – сказав він і зазначив, що у вівторок після аварійно-відновлювальних робіт вдалося повернути в мережу два блоки теплових електростанцій.

Шмигаль зазначив, що росія готується продовжити атаки на українську енергосистему.

“Так що перебуваємо в щоденній готовності до нових масованих обстрілів. Це може статися будь-коли: сьогодні, завтра або навіть напередодні Нового року. Хочу наголосити: за відсутності обстрілів новорічні свята пройдуть без аварійних відключень”, – зауважив прем’єр-міністр.

Разом із тим, наголосив Шмигаль, в Україні діє алгоритм пріоритетності заживлення, згідно з яким у першу чергу електрику подають об’єктам критичної інфраструктури.

“Триває процес відновлення інфраструктури, зростає кількість споживачів, яким хоча би частково відновлено споживання. Діє відпрацьований алгоритм пріоритетності заживлення споживачів. На першому місці — критична інфраструктура, на другому — ВПК, на третьому — важливі виробництва, на четвертому — житловий фонд”, – сказав прем’єр.

Водночас для швидкого відновлення енергосистеми уряд ухвалив рішення про спрощення будівництва повітряних ліній електропередачі і підстанцій.

“На час воєнного стану знімаємо вимогу проведення оцінки впливу на довкілля щодо таких об’єктів”, – підкреслив Шмигаль.

Реклама

Залишити коментар