Яценюк: Які ж мають бути аргументи, щоб Путін забрався із Запорізької атомної електростанції

Російські війська самі не підуть із Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС), їх звідти можна лише вибити. Таку думку в інтерв’ю засновнику інтернет-видання “ГОРДОН” Дмитрові Гордону висловив прем’єр-міністр України 2014–2016 років Арсеній Яценюк.

“Я вважав, що з росіянами неможливо вести жодних перемовин. Коли росіяни захопили найбільшу атомну станцію в Європі, я сказав: вони звідти самі не заберуться, їх звідти можна тільки вибити. Іншого варіанта не існує. Для нього атомна електростанція має два елементи: перший – частковий контроль над українською енергосистемою, а другий – страх, тримати всіх у страху – Україну та Європу. Поясніть мені, які ж мають бути аргументи, щоб путін звідти забрався”, – сказав Яценюк.

За його словами, зусилля Міжнародного агентства з атомної енергетики (МАГАТЕ) не мають необхідного ефекту, тому що вони не можуть вплинути на рф.

“Мене цікавить: ви можете забрати росіян із ЗАЕС чи не можете? Можете забезпечити безпеку України та Європи, щоб росіяни не підірвали атомну електростанцію? Якщо не можете, ну так чесно про це скажіть. Я не вірю в те, що росія звідти забереться. Вона може забратися звідти лише внаслідок глобальної угоди, де росія щось отримає в рази більше, ніж втратить при виході з атомної електростанції”, – наголосив Яценюк.

На його думку, навколо ЗАЕС можна створити “щось на кшталт демілітаризованої зони”, але керувати станцією має винятково українська енергокомпанія.

“З точки зору міжнародного права керувати атомною електростанцією на українській території може лише український “Енергоатом”. Крапка. Тому що він несе відповідальність за ядерну безпеку. Із цього повинно виходити МАГАТЕ”, – заявив Яценюк.

Реклама

Залишити коментар