Чи можна прожити на мінімальну пенсію в Україні?

Всього в Україні 10,7 млн пенсіонерів, 2,7 з них працюючих. 38,4% пенсіонерів отримують виплати в межах від 2 001 грн до 3 000 грн.  Водночас прожитковий мінімум для непрацездатних осіб становить – 2093 грн. 

Утім, тільки у вересні 2022 року вартість споживчого набору українців зросла на 24,6% проти вересня 2021 року. Якщо порівняти з серпнем цього року, то ціни зросли на 1,9%. Про це свідчать дані Держстату.

Водночас, Міністерка соцполітики Оксана Жолнович заявляє, що реальний прожитковий мінімум у 2,6 рази більший за фактичний і становить близько 6,5 тис. грн.

“За нашими оцінками, приблизно у 2,6 раза більше за той, який передбачено, тобто близько 6,5 тис. грн. Але в цьому питанні потрібно розглядати домогосподарство. Якщо це одна людина, то їй потрібно десь тих 6 тис., щоб оплатити оренду, квартплату, комунальні. Якщо людей двоє-троє, то з кожною наступною ця сума знижується. Треба розуміти, що цей мінімум не можна виводити лінійно для кожної людини, треба розглядати саме домогосподарства. Але однозначно, що той, який затверджено, – менший за реальний”, – сказала Жолнович.

Зокрема, до кінця року варто очікувати зростання вартості “споживчого кошика” на 15-20%. Складова, яка відіграє важливу роль у формуванні ціни – це інфляція. Про це повідомив Денис Марчук, заступник голови Всеукраїнської аграрної ради.

“Порівняно з минулим сезоном, ми маємо наразі інфляцію у 21%. Скоріше за все, що рік ми закінчимо з 31%, за прогнозами НБУ. Відповідно, вартість продуктів зросте на 15-20%”, – повідомив Денис Марчук.

Реклама

Залишити коментар