Яценюк: Російські злочинці в Україні, куди вони зайшли, – Ірпінь, Буча, Маріуполь, Херсон, – діяли за класичною методичкою НКВС

Росіяни діють на захоплених територіях так само, як у 1930-х роках.

Про це заявив колишній прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк в інтерв’ю засновнику видання “ГОРДОН” Дмитрові Гордону.

“Те, що російські злочинці робили всюди в Україні, куди вони зайшли, – Ірпінь, Буча, Харків, Маріуполь, Херсон, усюди, де вони були, – вони діяли за класичною енкавеесною методичкою. Тобто все, що робив НКВС, робилося сучасною російською ФСБ як спадкоємицею НКВС”, – сказав він.

Яценюк нагадав, що свого часу сталінський режим винищував українську інтелігенцію, кліриків, священиків, також знищували людей, які вміли заробляти гроші – їх оголосили куркулями. Антирадянських елементів висилали у Сибір, нагадав експрем’єр. За його словами, російська армія відпрацьовувала захоплені території за таким самим протоколом.

“У них так само були адреси, у них так само були прізвища. На превеликий жаль, на тих територіях були й колаборанти, стукачі мерзенні, які здавали людей. І все, що там написано, можна підтвердити і підтверджено вже документально”, – сказав він.

Яценюк зазначив, що Організація Об’єднаних Націй офіційно встановила 411 фактів воєнних злочинів, тобто вбивств цивільного населення росіянами. Така невелика кількість зумовлена тим, що процедура встановлення кожного цього факту є юридично дуже складною, пояснив Яценюк. Із його слів, це означає, що вже однозначно доведено, що це робили росіяни.

“Друге – щодо того, чи були в росіян списки, так скажемо, ключових осіб, яких треба прибрати. Звичайно, були, і це ще з’явилося в засобах масової інформації, у публічних засобах масової інформації десь за місяця півтора до початку війни Росії проти України. Але й непублічно я знав, що і наші українські спецслужби попереджували, і наші партнери із Заходу. Дуже чітко, там був зрозумілий список. Різні ходили цифри. Хтось казав – 100 людей, хтось казав – більше. Це вже не проблема цифр, не питання цифр. А це була чітко спрямована акція з винищення всієї політичної, ключової політичної еліти країни”, – сказав він.

За словами Яценюка, рф застосовує методи 1930-х років.

“І ці люди, яких неможливо назвати людьми, також нічим не відрізняються. Це такі самі потвори і такі самі злочинці, як і ті, які вбивали українців у 1930-х роках”, – наголосив політик.

Реклама

Залишити коментар