НАБУ скерувало справу Януковича про «Межигір’я» до суду

Справу про заволодіння резиденцією «Межигір’я», у якій фігурують президент-втікач Віктор Янукович та його син, скерували до суду.

Про це повідомили в НАБУ.

Дії Януковича-молодшого кваліфіковані за ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209, а президента-втікача — ще й за ч. 5 ст. 368 КК України. У разі доведення вини їм загрожує позбавлення волі на строк від 7 до 15 років із конфіскацією майна.

За даними слідства, впродовж 2002-2013 років експрезидент спільно зі своїм сином заволодів земельною ділянкою у 104,61 га, будівлями, спорудами та іншим майном комплексу відпочинку «Пуща-Водиця» урочища «Межигір’я», а також будинком №123А на вулиці Межигірській у селі Нові Петрівці.

Під час розслідування НАБУ ініціювало арешт сотень об’єктів рухомого, нерухомого майна та транспортних засобів, які розташовуються на території резиденції «Межигір’я». Надалі ці об’єкти за рішенням суду передали АРМА.

25 серпня 2021 року за клопотанням детективів НАБУ слідчий суддя Вищого антикорупційного суду надав дозвіл на здійснення заочного розслідування щодо Януковича та його сина, що врешті дозволило завершити слідство. Крім того, обом підозрюваним ВАКС обрав запобіжний захід — тримання під вартою.

НАБУ розслідує справу з грудня 2019 року. До того, з часу втечі Януковича до рф, справу розслідувала Генпрокуратура України. У грудні 2021 року детективи завершили розслідування справи.

За матеріалами НАБУ і САП, зібраними під час розслідування, Міністерство юстиції подало позов про стягнення в дохід держави активів Януковича, зокрема й резиденції.

Реклама

Залишити коментар