Надати Барсу звання Героя України: депутати звернулися до президента

Депутати Глибоцької громади звернулися з проханням до Президента надати звання Героя України Красняну Валерію. Про це повідомляє у фейсбуці Глибоцька територіальна громада.

Звання Героя України – найвищої державної відзнаки присвоюють або за героїчний вчинок, або за системну і тривалу працю на благо України. Валерій Краснян є уособленням цих двох чинників. Він постійно працював над тим, щоб Україна перемогла у війні та ставала незалежною.

Валерій Іванович Краснян (позивний – БАРС) народився 20 лютого 1971 року на Глибоччині, Чернівецької області.

1996 року вступив у громадську організацію “Тризуб” ім. Степана Бандери.

Восени 2014 року записався добровольцем у батальйон “Айдар”. Брав участь у боях у містах: Щастя, Весела Гора, Металіст, Савур-Могила. Вивозив поранених з-під Іловайська. Згодом перейшов у Добровольчий український корпус, де Барса призначили командиром 2-ї штурмової роти 5-го батальйону. Рота воювала в найгарячіших точках — Піски, Донецький аеропорт, шахта “Бутівка”.

У 2015 році став керівником Центру допомоги учасникам АТО.

Був представником президента з питань учасників АТО та радником голови Чернівецької ОДА. Обіймав посаду головного спеціаліста відділу апарату обласної державної адміністрації.

З початком повномасштабного російського вторгнення повернувся з-за кордону із лютого 2022 року вступив до лав Української добровольчої армії (де очолив “Роту Барса” у рідному 5-му батальйоні), а влітку 2022 — до 107-ї окремої бригади Сил територіальної оборони Збройних сил України. Учасник боїв за Київ, Харків та Харківщину.

Його воскова фігура, як захисника Донецького аеропорту, кіборга представлена в Києві, у експозиційному комплексі “НАШІ”, який був створений Національним музеєм історії України у Другій світовій війні та галереєю-музеєм “Історія становлення української нації”.

Загинув 24 листопада 2022 року під час виконання бойового завдання в Харківській області, підірвавшись на міні.

Похований 27 листопада 2022 року на Алеї Слави на кладовищі м. Чернівців.

У легендарного “Барса” залишилася дружина, донька та син.

Побратими згадують про загиблого воїна, як про справжнього патріота, мужнього і стійкого, справедливого, вірного сина України.

“Тож, враховуючи викладене вище, депутати Глибоцької селищної ради на 29 сесії VIII скликання, згідно чинного законодавства, звернулися через Чернівецьку обласну військову адміністрацію до Президента України із клопотанням про присвоєння звання Герой України з удостоєнням ордена Держави (посмертно) Красняну Валерію Івановичу, за виняткову хоробрість, героїзм і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності Української держави, вірність військовій присязі”, – йдеться у повідомлені. 

Фото з інтернету.

Реклама

Залишити коментар