В Україні судитимуть телеведучого Юрія Кота, який втік до москви та поширює роспропаганду

В Україні судитимуть колишнього телеведучого, ведучого Антимайдану Юрія Кота, який втік у москву і поширює антиукраїнську пропаганду.

Про це повідомляє Офіс генерального прокурора.

Згідно з повідомленням, прокурори Київської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт в порядку спеціального досудового розслідування стосовно громадянина України – російського журналіста за фактами державної зради, посягання на територіальну цілісність і недоторканність України й виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, глорифікації її учасників (ч. 2 ст. 111, ч. 2 ст. 110, ч. 2 ст. 436-2 Кримінального кодексу України).

Розслідуванням встановлено, що обвинувачений до 2014 року працював ведучим на українських телерадіоканалах. Під час Революції Гідності він був ведучим на київському Антимайдані, після чого переїхав на постійне місце проживання до рф. В москві він розпочав роботу на державному телеканалі країни-агресора як журналіст.

“Обвинувачений висвітлює події в Україні у вигідному для Кремля ракурсі, завдаючи шкоду інформаційній безпеці. Формує хибне ставлення громадян рф до українського населення та розпалює сепаратистські настрої серед населення окремих регіонів України”, – зазначили в ОГП.

У своїх виступах у ЗМІ та публікаціях в месенджерах він підтримує керівництво рф та початок воєнних дій в Україні. Його виступи переважно підготовлені на замовлення посадових осіб державних органів й установ РФ та російських медійних центрів.

У створеному ним Telegram-каналі висвітлює викривлену інформацію щодо історичних та політичних фактів у проросійському спрямуванні. На власних сторінках у соціальних мережах він дискредитує чинну владу України, її представників і рішення, формує негативний імідж нашої держави на міжнародній арені. Його пости містять заклики до захоплення загарбниками всієї території України.

Обвинуваченого в інформаційному просторі рф представляють політологом, деканом факультету медіакомунікацій, президентом Асоціації “Майбутнє країни” та лідером руху “російських українців”. А віднедавна ще й військовим експертом.

Реклама

Залишити коментар