Арсеній Яценюк на КБФ: Сучасна росія — загроза світовому порядку

“Путін веде війну не лише проти України, а проти всієї демократії. Це війна темряви проти світла, між рабством та свободою. Це війна диктатури та демократії. Єдина опція, — це перемога в цій війні. Тому ми маємо об’єднати зусилля і будь-якою ціною захистити демократію і свободу у всьому світі”, – підкреслив голова Київського безпекового форуму, прем’єр-міністр України 2014-2016 років Арсеній Яценюк під час КБФ у Києві 1 грудня. 

Він звернувся до міжнародних партнерів: “Ми боремося за вашу безпеку, за вашу свободу, за вашу економіку, за ваш суверенітет”. 

“Україна отримує дедалі більше підтримки і допомоги від західного світу. І мій меседж нашим західним друзям полягає в тому, що вкладаючи в Україну, ви робите інвестицію у власну безпеку та оборону. Це найкраща інвестиція в захист вашої батьківщини — підтримка України. Отже, боєприпаси, зброя і навіть, я назвав би — енергетичне озброєння: енергетичні щити, механізми, які допоможуть Україні пережити цю зиму. Це має величезне значення”, – сказав він. 

Арсеній Яценюк наголосив на важливості створення спеціального суду, щоб “притягнути до відповідальності військових росії, російські еліти, тих, хто чинив злочини проти людства та воєнні злочини”: “Аби показати іншим диктаторам у світі, — які зараз пильно слідкують за тим, що відбувається, хто переможе і чим це завершиться,  — щоб послати сигнал кожному у світі, хто підтримує автократію і диктатуру, що вони постануть перед відповідальністю”.

“Це має бути і кримінальна відповідальність, і фінансова. Запроваджені санкції повинні були підсилені, і всі активи росії повинні бути конфісковані. Росія має відповісти і заплатити за відновлення України”, – наголосив голова КБФ. 

“Ми маємо подумати про майбутнє, післязавтра. Який новий світ має виникнути, як ми можемо відновити Україну і зробити її частиною НАТО і Європейського Союзу. І в такий спосіб посилити і НАТО, і ЄС. Як демілітаризувати, деімперіалізувати і денацифікувати росію. Оскільки сучасна росія є загрозою світовому порядку. Сучасна росія є загрозою глобальній демократії і свободі. Як зробити так, щоб ООН стала сильнішою і ефективнішою”, – підкреслив він.

Арсеній Яценюк наголосив, що “новий світовий демократичний порядок” повинен бути здатним захистити наші свободи”: “Щоби всі, хто чинить військові злочини та звірства, були покарані. Порядок, який дасть процвітання і мир усьому світу. І Україна є флагманом у цій новій хвилі нового світу і нової світової структури”.

Реклама

Залишити коментар