Хотіла отримати допомогу, а стала жертвою шахрайства: з банківської картки буковинки зникло 38 тис. грн

Шахраї створюють фішингові повідомлення з метою отримання банківських реквізитів та конфіденційної інформації. Щойно людина вносить дані, з її електронного гаманця зникають кошти, які злочинці без труднощів привласнюють.

Про це повідомляє відділ комунікації поліції Чернівецької області.

Учора, 28 листопада, до поліції звернулася 44-річна жителька села Грушівці, яка стала жертвою онлайн-шахрайства. Заявниця розповіла поліцейським, що на одному сайті побачила оголошення про можливість отримання грошової допомоги. Жінка перейшла за вказаним посиланням, ввела всі реквізити банківської картки, з якої в подальшому зникло 38 тисяч гривень.

Працівники Дністровського районного відділу поліції внесли відомості про вказану подію до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 1 статті 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.

Правоохоронці зазначають, що фішингова атака – це спроба отримати вашу особисту інформацію через Інтернет-мережу шахрайським шляхом. Якщо ви отримали повідомлення, в якому просять підтвердити номер банківського рахунку, в жодному разі не виконуйте цього. Адже саме таким чином шахраї отримують доступ до ваших персональних даних.

Також поліцейські застерігають не відкривати посилання від незнайомих або малознайомих осіб. А тим паче, якщо в посиланні вас просять вказати такі дані, як:

  • ім’я користувача та паролі;
  • номери банківських рахунків;
  • PIN-коди (особисті ідентифікаційні номери);
  • дату вашого народження;
  • CVV-коди.

У разі якщо ви все ж таки потерпіли від шахраїв, не зволікайте, телефонуйте на спецлінію “102”.

Реклама

Залишити коментар