Рада ЄС підтримала включення обходу санкцій до списку злочинів Євросоюзу

Рада Європейського Союзу одноголосно підтримала включення обходу санкцій до списку злочинів у Договір про функціонування ЄС.

Про це повідомляє пресслужба Рада ЄС.

З початку повномасштабної війни Євросоюз запровадив низку санкцій проти росії, щоб завадити їй продовжувати агресію. Наразі країни-члени по-різному визначають, що є порушенням санкцій і які покарання мають застосовуватися. Це може призвести до різного ступеня застосування санкцій і ризику обходу обмежень.

“Щоб досягти успіху, реалізація [санкцій] потребує спільних зусиль, і сьогоднішнє рішення є важливим інструментом для забезпечення припинення будь-яких спроб обійти ці заходи”, — заявив міністр юстиції Чехії, яка головує в Раді ЄС, Павел Блажек.

Ухвалення рішення Радою ЄС є одним із двох кроків, спрямованих на забезпечення однакового рівня дотримання санкцій у всіх країнах ЄС.

Далі Єврокомісія має представити пропозицію щодо директиви з мінімальними правилами стосовно визначення кримінальних злочинів та покарань за порушення санкцій ЄС. Потім цю директиву має ухвалити Рада ЄС та Європарламент.

Наразі у Договорі ЄС вказані такі злочини: тероризм, торгівля людьми та сексуальна експлуатація жінок і дітей, незаконний обіг наркотиків і зброї, відмивання грошей, корупція, підробка платіжних засобів, комп’ютерна злочинність та організована злочинність.

Реклама

Залишити коментар