Нацбанк присвятив пам’ятну медаль Маріуполю

Національний банк 25 листопада випустив пам’ятну медаль «Місто героїв — Маріуполь». Тираж — 100 тисяч штук.

Про це вказано на сайті НБУ.

“Памʼятна медаль присвячена символу надлюдської мужності, сили, незламності духу, боротьби, героїзму та трагізму — місту Маріуполю та героям-захисникам, які боронили його від російських окупантів”, — зазначили в Нацбанку.

Там наголошують, що стійкий та рішучий опір захисників Маріуполя став серйозним випробуванням для ворога, відтягнув на себе значну частину його особового складу, озброєння та сповільнив наступ російських військ на інших оперативних напрямках.

“Оборона Маріуполя та “Азовсталі”, що тривала 86 днів, 82 з яких у повному оточенні, — один із найвидатніших проявів звитяги українських воїнів у новітній історії“, — наголосили в НБУ.

Пам’ятні медалі реалізовуватимуть банки-дистриб’ютори Національного банку: «УКРГАЗБАНК», «РАДАБАНК», «ТАСКОМБАНК» та «ПриватБанк».

На аверсі медалі розміщено: угорі напис «Україна», під яким малий Державний герб України. Також там є композиція, що символізує місто-герой: фасад драматичного театру під прицілом (ліворуч), стилізовані конструкції «Азовсталі», на які летять бомби (праворуч).

У написанні слова «Маріуполь» літеру «і» заміняє свічка як символ пам’яті за загиблими, літеру «о» імітує мапа міста, створена з двох профілів — дитячого та дорослого — як символ примусової депортації.

Унизу на тлі стилізованих хвиль зображено якір — один із геральдичних елементів, що є на гербі Маріуполя. Це образ надії на звільнення та відродження українського міста. Також є логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (унизу праворуч).

На реверсі медалі на дзеркальному тлі зображено образ відданого Україні воїна, навколо якого розміщено стилізовані уламки, зброю, перехрестя прицілу та вертикальний напис «Азов» (угорі ліворуч) «сталь» (унизу праворуч).

Реклама

Залишити коментар