Як не стати жертвою аферистів: кіберполіцейські попереджають про новий вид шахрайства

Шахраї активно виманюють у довірливих громадян гроші за вигадані товари та послуги, актуальні в період війни. Однією із популярних схем є так зване “звільнення з полону” за переказ певної суми коштів. Про це повідомляє Відділ комунікації поліції Чернівецької області.

Використовуючи соціальні мережі та пабліки в різних месенджерах, злочинці вишукують оголошення, де користувачі пишуть про пошуки своїх рідних, які зникли безвісти в зоні бойових дій.

Шахраї телефонують або надсилають повідомлення авторам таких дописів і повідомляють, що розшукуваний родич перебуває в полоні. Маніпулюючи почуттями та емоціями своєї жертви, злочинці переконують, що за певну винагороду можуть посприяти у звільненні з полону і змушують переказати кошти на їхні рахунки.

Щоб уберегтися від таких шахрайських дій:

•    обережно ставтеся до інформації від невідомих телефонних абонентів (особливо, якщо вони телефонують з номерів мобільних операторів іншої країни) і ретельно перевіряйте почуте;

•    нікому не повідомляйте свою конфіденційну інформацію (в тому числі й фінансову), а також особисті дані захисників;

•    обмежте введення номеру свого телефону в будь-які онлайн-форми на сайтах і в месенджерах;

•    будьте обережні із запитами вашого банку щодо надання конфіденційної інформації в телефонному режимі та уважно читайте всі банківські повідомлення;

•    використовуйте двофакторну автентифікацію для всіх своїх облікових записів.

Наголошуємо: представники державних органів влади чи Збройних сил України не вирішують питання звільнення з полону шляхом викупу та не організовують жодного збору коштів з членів сімей полонених і їхніх близьких осіб.

Якщо ви отримали підозрілий дзвінок з такою пропозицією – негайно припиніть розмову та повідомте поліцію за номером 102.

Реклама

Залишити коментар