Молдова вразлива перед атаками росії і це може послабити стійкість України, — Санду

Молдова вразлива перед гібридними атаками росії, що може підірвати стійкість України та стабільність Європи

Про це в колонці Politico написала Президентка країни Мая Санду.

З її слів, через війну росії проти України Молдова стикається з “серйозними витратами та підвищеними ризиками”. Вона зазначила, що обстріли критичної інфраструктури України та скорочення експорту газу росією вдвічі, позбавили країну колишніх джерел енергії.

Санду заявила, що російські проксі та кримінальні угруповання в Молдові використовують енергетичну кризу, щоб розпалювати невдоволення та провокувати політичні потрясіння.

“Використовуючи весь спектр гібридних загроз, зокрема фальшиві повідомлення про бомби, кібератаки, дезінформацію, заклики до соціальних хвилювань та неприкрите хабарництво, вони працюють над дестабілізацією, підривом нашої демократії й ставлять під загрозу внесок Молдови у ширшу безпеку Європи”, — написала вона.

Президентка Молдови вважає, що вразливість країни може послабити стійкість України та підірвати стабільність у Європі.

“Так само як не можна допустити, щоб Росія перемогла в Україні, не можна допустити, щоб її гібридні методи спрацювали в Молдові. Ми зробимо свій внесок у захист європейських цінностей, попри нав’язані нам позбавлення. Ціна висока, і ми готові нести цей тягар. Але ми не можемо зробити це поодинці”, – резюмувала Санду.

Реклама

Залишити коментар