Саміт Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва рішуче засудив агресію росії проти України

Учасники саміту Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС) рішуче засуджують агресію росії проти України та закликають москву до повного й беззастережного виведення своїх військ із сусідньої держави.

Про це йдеться у підсумковій декларації саміту АТЕС, ухваленій у суботу в Бангкоку.

“Більшість держав-членів рішуче засуджують війну в Україні та підкреслюють, що вона спричиняє величезні людські страждання і посилює існуючу вразливість світової економіки – стримує зростання, посилює інфляцію, порушує ланцюги поставок, підриває енергетичну та продовольчу безпеку й підвищує ризики фінансової стабільності”, – зазначається в заяві.

Водночас зауважується у документі, серед учасників саміту “були й інші погляди та різні оцінки ситуації та підходів до санкційної політики”.

“Визнаючи, що АТЕС не є форумом для вирішення питань безпеки, ми визнаємо, що питання безпеки можуть мати серйозні наслідки для світової економіки”, – йдеться в заяві.

У декларації лідерів АТЕС також зазначається, що група підтримуватиме та зміцнюватиме засновану на правилах багатосторонню торгову систему, але визнається, що необхідні більш інтенсивні зусилля для вирішення таких глобальних викликів, як зростання інфляції, продовольча безпека, зміна клімату та стихійні лиха.

АТЕС – це форум 21 економіки Азіатсько-Тихоокеанського регіону, який охоплює 40,5% населення планети, 54,2% світового ВВП та 43,7% міжнародної торгівлі. Серед інших, участь у форумі беруть Сполучені Штати, Китай і росія, яку на цьогорічному саміті, що проходив 18-19 листопада в Таїланді, замість президента владіміра путіна представляв перший віцепрем’єр уряду рф андрєй бєлоусов.

Реклама

Залишити коментар