З початку війни росія вчинила понад 2 тисячі злочинів проти довкілля

Від початку війни вже зафіксовано понад 2 200 злочинів проти довкілля, здійснених російськими загарбниками, завдана шкода вже перевищила 37,4 млрд євро.

Про це заявив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець, передає Міндовкілля.

“Зазвичай ми сприймаємо близько до серця втрати, які несе людина: смерті, поранення, руйнування домівок, шкіл та лікарень, зникнення рідних та близьких. Але ми рідко задумуємося про те, що ракета, яка впала десь далеко, забирає й часточку нашого життя. Забруднена водойма за десятки й сотні кілометрів забирає питну воду у кожного з нас. Коли руйнується ліс, втрачаємо ми всі, адже ліс – це багатство всього нашого народу”, – зауважив очільник Міндовкілля.

Він нагадав, що від початку війни вже зафіксовано понад 2 200 злочинів проти довкілля. Шкода, завдана довкіллю вже перевищила 1 373 млрд гривень, або понад 37,4 млрд євро. Найбільше страждає повітря від горіння нафтопродуктів та лісових пожеж. 927 млрд гривень – такою є матеріальна шкода від забруднення повітря.

Зазначається, що всі розрахунки зроблені за новими методиками Міндовкілля щодо обрахунку шкоди, завданої водним ресурсам, ґрунтам, атмосферному повітрю, лісовому фонду, Азовському та Чорному морям. В Міндовкіллі ще доопрацьовують дві нові методики: для обрахунку збитків надрам, територіям та об’єктам природно-заповідного фонду.

Реклама

Залишити коментар