Потрібна демілітаризація та деімперіалізація росії. Україна почала цей процес – Арсеній Яценюк на КБФ

Попри санкції, росія отримує від експорту трильйони доларів – навіть більше, ніж торік. У нас проблема зі глобальним правосуддям, – наголосив прем’єр-міністр України 2014-2016 років, голова Київського безпекового форуму Арсеній Яценюк.

Про це стало відомо під час онлайн-дискусії КБФ.

 “Крім фінансування російської воєнної машини через продаж нафти та газу, є ще низка тих, хто підтримує росію, навіть всередині ЄС”, – сказав він, нагадавши, що прем’єр-міністр Угорщини, яка є членом ЄС, має сильні зв’язки з агресором.

Також голова КБФ підкреслив, що у нас проблема зі світовим порядком, з глобальним правосуддям, вірніше – з глобальною несправедливістю.  Аби покарати росію, наголосив він, необхідно посилити санкції та створити окремий міжнародний суд, аби притягти рф до відповідальності.

Також, за словами Арсенія Яценюка, потрібно демілітаризувати росію.

“Україна, власне, почала цей процес: через цю нелюдську війну, яку путін розв’язав проти України, Україна за підтримки західних союзників почала процес демілітаризації росії. Потрібна також деімперіалізація росії, і Україна також почала цей процес. І населення рф має вирішувати, чи готові вони боротися за свою свободу. Адже переписка в Твітері чи пост у Фейсбуку – це недостатньо. Якщо вони хочуть, аби їх країна звільнилася від путіна, – покажіть це”, – наголосив він, додавши, що не бачить таких відчуттів у російського населення.

Для перемоги в економічній війні потрібен консолідований і всеохопний підхід в підтримці України.

“Починаючи зі зброї, військової допомоги, і закінчуючи питаннями з електро- і водопостачання, питаннями економіки і навіть продовольства, логістики та транспортування. Тож для України і для світу немає іншого варіанту, окрім як перемога. Крапка. Іншої опції немає”, – наголосив Арсеній Яценюк.

Реклама

Залишити коментар