Зернова угода: генсек ООН глибоко стурбований, Туреччина намагається відновити «угоду»

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш «глибоко стурбований» «зерновою угодою», яку вирішила зірвати росія. Він відклав свою поїздку до Алжиру на саміт Арабської ліги, щоб зосередитись на цьому питанні.

Про це заявив речник ООН Стефан Дюжжарік, повідомляє Reuters.

За його словами, Гутерреш продовжує брати участь у «інтенсивних контактах», спрямованих на припинення призупинення участі росії в «угоді».

“Це ж зобов’язання також спрямоване на відновлення та повну реалізацію ініціативи щодо сприяння експорту продовольства та добрив з України, а також усунення перешкод, що залишаються на шляху експорту російського продовольства та добрив”, — сказав речник ООН.

Міністр оборони Туреччини Хулусі Акар веде переговори зі своїми «співрозмовниками», щоб спробувати відновити «угоду». Як пише Reuters, він попросив уникати будь-яких «провокацій, які можуть вплинути на продовження угоди».

29 жовтня росія заявила, що призупиняє участь у зерновій угоді. Відповідні заяви випустили міноборони та МЗС країни-агресора, а згодом російські ЗМІ повідомили, що рф офіційно сповістила про це генсека ООН.

Причиною цього рішення росіяни назвали вибухи в окупованому Севастополі вранці 29 жовтня, в яких кремль звинувачує Україну та Велику Британію.

Водночас Київ називає вихід москви із «зернової ініціативи» «продовольчим шантажем» і наголошує, що росія виходить з угоди під фальшивим приводом. У Мінінфраструктури наголосили, що Україна готова продовжувати роботу зернового коридору, експорт зараз неможливий через те, що рф його перекрила.

В ООН закликали «усі сторони» утриматися від будь-яких дій, що можуть поставити під загрозу виконання угоди, і заявили, що перебувають на зв’язку з російською владою.

Реклама

Залишити коментар