СБУ повідомила про підозру міністру транспорту росії

Служба безпеки України повідомила про підозру міністру транспорту російської федерації віталію савєльєву, причетному до постачання через тимчасово окупований Крим в Україну майже 300 одиниць бронетехніки.

Про це СБУ повідомляє у Телеграмі.

“Служба безпеки продовжує викривати воєнні злочини, вчинені вищим військово-політичним керівництвом кремля. У результаті слідчо-оперативних дій повідомлено про підозру міністру транспорту рф віталію савєльєву, який брав участь у підготовці та проведенні збройної агресії проти України”, – ідеться в повідомленні.

Встановлено, що високопосадовець сприяв міноборони рф у переміщенні особового складу, озброєння та військової техніки рф до кордонів України та у захоплені райони. Переправлення ворожих колон здійснювали залізничним транспортом через Крим.

Співробітники СБУ задокументували, що з 26 березня 2021 року до 4 вересня цього року савєльєв забезпечив перекидання до півострова майже 300 одиниць ворожої бронетехніки. Серед них – російські танки, бронетранспортери, бойові машини піхоти і автоцистерни із сотнями тонн паливно-мастильних матеріалів. Саме цю техніку російські військові залучили на початку повномасштабного вторгнення, зокрема у бойових діях у Херсонській, Запорізькій та Донецькій областях.

Для переміщення військових ешелонів було використано понад 250 вагонів. Для цього очільник мінтранспорту рф дав відповідне доручення підпорядкованим підрозділам компанії “российские железные дороги” і так званого “федерального государственного унитарного предприятия Республики Крым “Крымская железная дорога”.

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ підозрюють савєльєва за такими статтями Кримінального кодексу України: ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 437 (пособництво у плануванні, підготовці, розв’язуванні та веденні агресивної війни); ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України).

Санкція статей передбачає до 15 років ув’язнення.

Розслідування проводили співробітники СБУ за процесуального керівництва Офісу генерального прокурора.

Реклама

Залишити коментар