Підозрюється у роботі на рф: СБУ затримала президента промислового гіганта “Мотор Січ”

Співробітники Служби безпеки затримали президента АТ “Мотор Січ” та начальника Департаменту зовнішньо-економічної діяльності цього підприємства. Про це повідомляє Служба безпеки України.

Затриманим оголосили підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

-ст. 111-1 (колабораційна діяльність)

– ст. 111-2 (пособництво державі агресору)

Правоохоронці здійснювали кримінальне провадження щодо незаконного постачання з боку Мотор Січ товарів військового призначення для російської штурмової авіації.

За матеріалами слідства, посадовці запорізького заводу діяли у змові з наближеними до кремля представниками російської корпорації “ростех”, яка є одним із головних виробників озброєнь для зс рф.

Зловмисники налагодили транснаціональні канали незаконного постачання оптових партій українських авіадвигунів до країни-агресора. Отриману продукцію окупанти використовували для виробництва та ремонту російських ударних вертольотів типу:

Мі-8АМТШ-ВН “Сапсан”,

КА-52 “Алігатор”,

Мі-28Н “Нічний мисливець”.

Цю армійську авіацію окупанти застосовували для широкомасштабного наступу на територію України, що підтверджується фактами знищення російських вертольотів нашими військовими.

Для обходу встановлених обмежень на торгівлю з рф організатори схеми використовували підконтрольні комерційні структури у трьох країнах Близького Сходу, Європи і Східної Азії. Саме ці компанії відправляли “замовлення” українському виробнику нібито для потреб зарубіжної сторони.

Проте після одержання військової продукції “посередники” переправляли її до росії. Також ворог використовував своїх іноземних спільників для ремонту та обслуговування власної авіатехніки з використанням українських запчастин.

У ході розслідування співробітники СБУ встановили всіх організаторів оборудок, задокументували їх злочинні дії та проводять комплексні заходи для притягнення винних до відповідальності.

Реклама

Залишити коментар