Українці на чолі із Зеленським отримали премію Сахарова

У 2022 році премію імені Андрія Сахарова “За свободу думки” отримав український народ.

Про це повідомляють пресслужба ЄНП, брюссельський кореспондент “Радіо Свобода” Рікард Джозвяк

“Як і очікувалося: “Хоробрий народ України в особі свого президента, обраних лідерів та громадянського суспільства” став цьогорічним переможцем премії Сахарова”.

Українців з перемогою привітала голова Європарламенту Роберта Метсола. За її словами, українці захищають демократію, свободу та верховенство права та ризикують своїм життям заради Європи, тож немає нікого більш гідного цієї нагороди.

Сміливий український народ в особі президента Володимира Зеленського на премію номінувала Європейська народна партія.

Політичні групи S&D та Renew Europe номінували народ України, наголосивши на ролі окремих осіб, представників громадянського суспільства та державних і громадських інституцій.

У номінації, серед інших, згадуються Державна служба України з надзвичайних ситуацій; Юлія Паєвська, засновниця евакуаційної медичної групи “Ангели Тайри”; правозахисниця Олександра Матвійчук, чия організація “Центр громадянських свобод” отримала цього року Нобелівську премію миру; Рух цивільного опору “Жовта стрічка”; Іван Федоров, мер тимчасово окупованого Мелітополя.

Премія Сахарова – головна нагорода Євросоюзу в області прав людини.

Минулого року премію Сахарова отримав російський опозиціонер Алєксєй Навальний, який підтримує анексію Криму, у 2020 році — представники білоруської опозиції, у 2018 році — український режисер Олег Сенцов.

Реклама

Залишити коментар