СБУ посприяла виходу дослідження про національно-визвольний рух на Буковині у 40-х роках

В той час, як російські окупанти намагаються знищити Україну, її історію і культуру, стерти ідентичність українців та асимілювати їх в “русскій мір”, СБУ у співпраці з науковцями та дослідниками відновлює історичну справедливість. За сприяння служби вийшла друком документальна розповідь чернівецького краєзнавця Миколи Семенюка “Сторінками життя Ганни Шиманської”. Про це інформує СБ у Чернівецькій області.

У дослідженні “Сторінками життя Ганни Шиманської” Микола Семенюк розповідає про непростий життєвий шлях уродженки села Дорошівці, що на Заставнівщині. У 40-х роках минулого століття жінка належала до національно-визвольного руху, за що була засуджена до десяти років сталінських таборів. Цю документальну розповідь, як і видання «Національно-визвольний рух на Буковині в міжвоєнний період», дослідник Микола Семенюк написав, використовуючи матеріали архіву тимчасового зберігання Управління СБ України в Чернівецькій області.

Історія національно-визвольного руху на Буковині останнім часом все більше викликає зацікавлення багатьох дослідників. Локальна історія, як і мікроісторія, всеціло допомагають зрозуміти причини боротьби за самостійність нашої держави повстанців і осіб, які їм активно допомагали. У переважній більшості жителі сіл і міст краю позитивно ставилися до українського підпільного руху 1940-х років, не зважаючи на звірства та репресії радянської влади щодо свідомих буковинців-патріотів, – зазначив керівник архіву і рецензент видання Василь Безбородько.

В архіві Управління СБ України в Чернівецькій області зберігається чимало архівно-слідчих справ, які можуть стати основою чергових історико-краєзнавчих монографій. Під час російсько-української війни така робота особливо потрібна, щоби протистояти не лише фізичній, а й інформаційно-психологічній агресії ворога.

Реклама

Залишити коментар