В Україні з 7 жовтня заборонена музика у громадському транспорті

В Україні з 7 жовтня набуває чинності Закон 2310-IX, який передбачає заборону «акустичного насильства», тобто відтворювання музики та фільмів у громадському транспорті.

Про це йдеться на сайті Верховної Ради, де опублікований закон.

Тож тепер водіям рейсових автобусів та маршруток забороняється вмикати у салоні музику, відтворювати звуки фільмів чи інші звукові сигнали, крім інформації про поїздку.

Транслювати музику та інші звуки можна через індивідуальні навушники пасажирів, а на салон — лише під час нерегулярних перевезень за згодою всіх пасажирів. Водії таксі також можуть умикати музику за згодою тих, кого вони везуть.

У Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики пояснили, що заборона стосується водіїв міського транспорту, а також приміських, міжміських, міжнародних маршрутів. Крім того, водій має право висадити пасажира, який голосно ввімкнув музику.

У комітеті зазначили, що за порушення до водіїв можуть застосувати дисциплінарні заходи, а підприємство не допустити до конкурсів на перевезення. Тож коли водій порушує закон, можна повідомити про це його керівництву та відповідальним за транспорт органам влади чи самоврядування.

Також цей закон передбачає заборону на публічне відтворювання треків чи кліпів російських співаків.

Реклама

Залишити коментар