Байден на Генасамблеї ООН розкритикував росію та звинуватив її у порушенні статуту організації

Президент США Джо Байден під час виступу на Генасамблеї ООН у середу, 21 вересня, засудив повномасштабну війну росії проти України і нагадав, що країна-агресор порушила статут ООН.

На початку своєї промови Байден нагадав, що постійний член Ради безпеки ООН вторгся в сусідню країну і «спробував стерти суверенну державу з мапи світу».

Байден назвав війну в Україні жорстокою та непотрібною і заявив, що її розв’язала одна людина — владімір путін, який “безсовісно порушив” основні пункти статуту ООН. Глава Білого дому нагадав, що країні-агресору ніхто не загрожував і ніхто, окрім росії, не прагнув війни.

Він наголосив, що ціль російської війни – знищити право України на існування як народу та нації, що «має змусити вашу кров холонути, де б ви не жили». Президент США додав, що Україна має ті ж права, що й кожна суверенна держава, і що «ми будемо солідарні з Україною… і крапка».

Байден також зазначив, що якщо такі країни, як росія, «можуть без наслідків переслідувати свої імперські амбіції, ми ставимо під загрозу все, за що виступає ця інституція [ООН]». За його словами, організації час стати «інклюзивнішою» і збільшити кількість як постійних, так і не постійних представників Ради безпеки, а членам Ради безпеки варто утримуватися від застосування права вето.

Реклама

Залишити коментар