Європарламент більше не вважає Угорщину демократією через дії уряду Орбана

Європарламент більше не вважає Угорщину повноцінною демократією та визнає її «виборчою автократією» через дії угорського уряду та прем’єр-міністра країни Віктора Орбана.

Про це йдеться у заяві Європарламенту.

Парламент засудив «навмисні та систематичні зусилля угорського уряду щодо підриву європейських цінностей». Члени Європейського парламенту проголосували за документ, який визнає, що Угорщина не може вважатися демократією. Це рішення підтримали 433 голосами, 123 проголосували проти та 28 утрималися.

У заяві йдеться, що відсутність рішучих дій ЄС сприяла виникненню “гібридного режиму виборчої автократії” в Угорщині. Депутати Європарламенту уточнюють, що у цій країні відбуваються вибори, але відсутня повага до демократичних норм та стандартів.

«Висновки цієї доповіді зрозумілі та безповоротні: Угорщина не є демократією. Для парламенту як ніколи важливо було зайняти цю позицію з огляду на тривожні темпи відступу від верховенства закону в Угорщині», — заявила доповідач парламенту щодо ситуації в Угорщині Гвендолін Дельбос-Корфілд.

Депутати Європарламенту закликають Єврокомісію повною мірою використовувати всі інструменти, які є в її розпорядженні, і, зокрема, регулювання фінансування Угорщини.

Реклама

Залишити коментар