У кремлі заявили, що Північний потік не відновить повноцінної роботи, доки ЄС не зніме санкцій проти рф

Проблеми з постачанням газу Північним потоком триватимуть, доки не буде знято санкції, що перешкоджають обслуговуванню агрегатів трубопроводу.

Про це, як повідомляє Інтерфакс, заявив прессекретар путіна дмітрій пєсков.

«Проблеми в прокачуванні виникли через санкції, які ввели проти нашої країни і проти низки компаній західні держави, включаючи Німеччину та Великобританію. Інших причин, які б призвели до проблем з прокачуванням, не існує», — сказав він журналістам.

пєсков заявив, що «залишився робочим лише один агрегат, і той дає збої, і там відбуваються поломки, і це призводить до зупинки прокачування».

«З огляду на те, що санкції продовжують працювати, враховуючи, що вони вносять абсолютне сум’яття, юридичне, практичне в те, що пов’язано з техобслуговуванням усіх вузлів і агрегатів, то зараз поки що можна сподіватися на цей єдиний агрегат, що якось вдасться його довести до ладу», — продовжив представник кремля.

Він підкреслив, що через санкції вся робота трубопроводу «тримається на одному агрегаті, який потребує серйозного обслуговування».

У пєскова поцікавилися, чи можна говорити, що питання прокачування газу Північним потоком повністю залежить від санкцій і поставки відновляться, якщо ці санкції буде знято або пом’якшено.

«Безумовно, ті самі санкції, які заважають обслуговувати агрегати, які заважають їх переміщувати без відповідних юридичних гарантій, які заважають надавати ці юридичні гарантії і таке інше, саме ці санкції, які запровадили західні держави, довели ситуацію до того, що ми бачимо зараз», — відреагував пєсков.

Газопровід Північний потік після техобслуговування (31 серпня — 2 вересня) не було введено в дію. У Газпромі пояснили це виявленими витоками мастила у двигунах Siemens.

За версією російського монополіста, ця несправність може бути усунена тільки за умов заводського ремонту, який можливий тільки на заводі в Монреалі. Водночас його нібито не можна провести, адже Канада ввела санкції проти Газпрому.

У Siemens вже спростували російські відмовки, заявивши, що в минулому такі витоки не призводили до припинення роботи газопроводу.

Новина про те, що Північний потік не відновить роботу, вже призвела до стрибка цін на газ у Європі на 30%.

Реклама

Залишити коментар