Болгарія відмовилася від переговорів із газпромом щодо нових контрактів

Болгарія не вестиме переговори з російським “газпромом” про нові контракти.

Про це повідомляє пресслужба уряду Болгарії з посиланням на заяву тимчасового віцепрем’єра Христо Алексієва, зроблену під час відеоконференції з генеральним директором енергетичного директорату Єврокомісії (ЄК) Дітте Юль-Йоргенсен.

“Уряд Болгарії не має наміру вести переговори про новий короткостроковий, середньостроковий або довгостроковий контракт з “газпромом”, – йдеться у повідомленні.

На думку Алексієва, такі рішення не повинні ухвалюватися тимчасовим урядом, який зараз керує країною.

Він також повідомив представникам Єврокомісії про дії, вжиті кризовим штабом уряду Болгарії для подолання потенційної енергетичної кризи. Зокрема, йдеться про завершення будівництва інтерконектора між Болгарією та Грецією та введення його в експлуатацію до 1 жовтня, про фінансову підтримку болгарського оператора “Булгаргаз”, а також про пошук економічних механізмів для встановлення оптимальної ціни на природний газ для підприємств та домогосподарств.

Болгарія також підтвердила свою зацікавленість щодо участі в механізмах спільних закупівель енергоносіїв, які можуть бути створені в рамках Енергетичної платформи ЄС.

Реклама

Залишити коментар