В Україні з 1 вересня діятиме нова шкільна програма з зарубіжної літератури: російських письменників поменшало

У програмі зарубіжної літератури залишаться лише ті письменники, творчість яких або вони самі тісно пов’язані з Україною. Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону повідомив керівник управління загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки Юрій Кононенко. 

“Якщо говорити концептуально, прийнято рішення, що письменники, які писали російською мовою, але творчість яких була тісно пов’язана з Україною, тобто, або вони народилися в Україні, або довгий час жили в Україні, або відображали у своїх творах українську тематику, їх творчість буде залишатися в навчальних програмах, — розповів Кононенко.

За його словами в програмі залишиться Микола Гоголь, Володимир Короленко, Анатолій Кузнецов, Ільф та Петров. Залишиться й Михайло Булгаков, учні вивчатимуть його твір “Собаче серце”. 

На заміну російських письменників, у програму включать більше європейських, американських та азійських творців.

“Дуже великої кількості нових творів, які включені в програму, не буде. Якщо раніше деякі твори вивчалися для додаткового читання, тобто діти якщо хотіли , то читали їх, то деякі з них переведені в текстуальне вивчення. Тобто масового включення творів не буде, кістяк програми залишається так як є… Наприклад, якщо говорити зовсім про нове, то Йозеф Рот, австрійський письменник, він теж буде вивчатися в курсі шкільної зарубіжної літератури. Дуже багато письменників, які творили на європейському, американському та азійському континентах тепер вивчатимуться в курсі шкільної зарубіжної літератури”, — додав Кононенко.

Нова шкільна програма діятиме з 1 вересня.

Реклама

Залишити коментар