СБУ встановила колаборантів, які допомогли росії викрасти українського зерна на понад $200 млн

Служба безпеки України встановила колаборантів, які допомогли рф викрасти понад 650 тисяч тонн українського зерна з тимчасово окупованих територій Херсонщини та Запоріжжя.

Про це повідомили у пресслужбі СБУ.

Там зазначили, що вартість цього викраденого зерна становить 200 млн доларів. Українська спецслужба встановила весь ланцюжок причетних: починаючи від зрадників, які підписали дозволи на вивезення зерна, і закінчуючи усіма членами екіпажу 10 суден рф, на яких транспортують награбоване.

Так, СБУ задокументувала злочинну діяльність і вже повідомила про підозру:

  • Євгену Балицькому — очільнику російської окупаційної адміністрації на захопленій частині Запорізької області;
  • Олександру Сауленку — самопроголошеному виконувачу обов’язків мера міста Бердянськ;
  • Володимиру Стельмаченку — «директору» Бердянського морського порту.

Їм оголосили підозри одразу за трьома статтями Кримінального кодексу України: ч. 8 ст. 111-1 (колабораційна діяльність); ст. 111-2 (пособництво державі-агресору); ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни).

Крім того, був накладений арешт на майно (зокрема 4 повітряні судна малої авіації, які перебувають у Київській області) та корпоративні права, які належать Балицькому та його сім’ї, на загальну суму понад 149 млн грн.

СБУ встановила й інших учасників цієї протиправної схеми, яким також планується оголошення підозр.

СБУ встановила, що колаборант Балицький видав «розпорядження», на підставі якого на окупованих територіях ввели тимчасову адміністрацію. Унаслідок цього псевдопідприємству «Державний зерновий оператор» передали майно 7 агропромислових комплексів та зернових терміналів на території Запорізької області.

Крім того, псевдомер Бердянська Сауленко спільно з «директором» Бердянського морського торговельного порту Стельмаченком забезпечили вилучення зерна зі складів та завантаження його на морське судно Zhibek Zholy під прапором рф.

Також оперативники задокументували вивезення морським транспортом викрадених із тимчасово окупованих територій Херсонської та Запорізької областей українських зернових через морські порти й термінали, які розташовані в анексованому Криму.

До вказаної протиправної діяльності російською стороною залучені морські судна під прапорами рф та Сирії: «Надежда», «Сормовский-48», «Федор», «Матрос Кошка», «Матрос Позынич», Zhibek Zholy, «Св. Константин», «Михаил Ненашев», LAODICEA.

Зазначається, що завдяки оперативному реагуванню СБУ незаконному відвантаженню викраденої пшениці вдалося запобігти. Зокрема, на вказані судна та зернову продукцію, яка ними транспортується, українським судом накладено арешт.

Також Туреччина, Єгипет та Ліван відмовляються приймати і розвантажувати вказані морські судна.

Оперативники Служби безпеки встановили ще 5 іноземних морських суден, що незаконно вивозять зерно з морських портів тимчасово окупованих українських територій та на які планується накладення арештів.

У межах міжнародного співробітництва з правоохоронними органами США, Туреччини, Лівану та інших держав триває спільне розслідування для встановлення всіх обставин правопорушення, зокрема арешту морських суден, які перевозять викрадене українське зерно, в портах їхнього призначення.

Реклама

Залишити коментар