Україна розриває дипломатичні відносини з КНДР

Україна розриває дипломатичні відносини з Корейською Народною Демократичною Республікою у відповідь на визнання нею т.зв. “незалежності” окупованих регіонів Донецької та Луганської областей.

Про це йдеться у заяві МЗС України, яку опублікував спікер відомства Олег Ніколенко

“МЗС України рішуче засуджує рішення КНДР визнати т.зв. “незалежність” тимчасово окупованих Російською Федерацією територій в Донецькій та Луганській областях України… У відповідь на такий недружній акт Україна заявляє про розрив дипломатичних відносин з КНДР. Політичні та економічні контакти із КНДР не здійснюються через накладені на цю країну міжнародні санкції”.

 В українському відомстві рішення Пхеньяна розглядають як спробу підірвати суверенітет та територіальну цілісність України, грубе порушення Конституції України, Статуту ООН та основоположних норм і принципів міжнародного права.

У МЗС додали, що визнання “суб’єктності” російських окупаційних режимів на Донеччині та Луганщині є нікчемним, не матиме юридичних наслідків та не змінить міжнародно визнаних кордонів України.

Очільник МЗС Дмитро Кулеба також прокоментував заяву відомства:

“Звернення Росії до КНДР про підтримку в легітимізації силового захоплення частини української території говорить більше про токсичність Москви, ніж Пхеньяна. В Росії більше не залишилося союзників у світі, окрім країн, які залежать від неї фінансово і політично, а рівень ізоляції РФ скоро досягне рівня ізоляції КНДР. Україна і надалі максимально жорстко реагуватиме на зазіхання на її суверенітет та територіальну цілісність”.

Реклама

Залишити коментар