Чому цвіте вода у ставку і як з цим боротися

Штучний або природний ставок на ділянці – це ідеальна зона відпочинку. Але вона вимагає належної уваги та догляду, інакше у ставку зацвіте вода, що призведе до її забруднення, появи гнилі, донного осаду, утворення зеленої плівки на поверхні. Гарне озерце поступово втратить привабливість і перетвориться на болото. 

Причини цвітіння води

Наш світ складається з причинно-наслідкових зв’язків. Усе, навіть успішна гра в популярні слоти – це наслідок якихось дій. Так само відбувається зі ставком. Причина його цвітіння міститься у діяльності синьо-зелених мікроскопічних водоростей, що звуться ціанобактеріями. За певних умов, таких як тепло і багато сонячного світла, вони починають активно розмножуватися, через що вода набуває характерного кольору. Це не лише негативно позначається на привабливості водойми, а й небезпечно для його флори та фауни.

Профілактика цвітіння ставка

Надмірна кількість ціанобактерій завжди спостерігається навесні. Але тривожитися варто лише тоді, коли цвітіння озера триває більше двох тижнів. Якщо воно відбувається влітку, заходи слід вживати негайно. Але цвітінню можна взагалі запобігти: достатньо регулярно і вчасно чистити водойму, і вона залишиться привабливою. 

Способи усунення проблеми

Питання про те, що робити, аби ставок не цвів, постає перед усіма власниками ділянок, і кожен знаходить свій спосіб усунути проблему. Але який із них найефективніший?

Очищення зі зливом води

Якщо озерце невеличке, з нього можна повністю злити воду, попередньо переселивши мешканців до резервуарів. Після чого проводиться механічне очищення стінок і дна від мулу, гнилих водоростей, слизу. Це складний спосіб, що вимагає багато сил і часу, до того ж він застосовується тільки до маленьких декоративних водойм.

Природний контроль біобалансу

Для скорочення кількості ціанобактерій можна висадити в ставку водоочисні рослини, наприклад роголістник або гіацинт. Або приглушити сонячні промені крупнолистими і плаваючими на поверхні рослинами − німфеями, лататтям, кубочками, які теж непогано чистять воду. У другому випадку уповільнюється процес фотосинтезу і мікроводорості перестають інтенсивно розмножуватися.

Незручність такого способу в тому, що згадані рослини не можуть зимувати у водоймі, тому знадобиться пересаджувати їх у контейнери та доглядати взимку.

Технічна аерація та фільтрація

Ставкова техніка − повітряний компресор та фільтри – встановлюється на водоймища будь-якої величини. Вона збагачує воду киснем, попереджає забруднення, очищає та допомагає підтримувати озеро у відмінному стані.

Обладнання просте в монтажу та експлуатації, але фільтри потрібно періодично чистити, до того ж далеко не всі готові вкладатися в цей затратний спосіб очищення.

Біоочищення спеціальними препаратами

Це найпростіший, фінансово доступний та ефективний метод вирішення проблему. Спеціальні біологічні добавки допоможуть забути про цвітіння і отримати водойму з кришталево чистою водою та здоровими мешканцями. Біопрепаратів для профілактики та усунення цвітіння води існує чимало. При виборі слід враховувати стан води та розмір водойми. Окрім ефективного очищення такі препарати:

  • запобігають замутненню та розмноженню ціанобактерій;
  • роблять екосистему збалансованою, оздоровлюють її;
  • усувають неприємні запахи, наліт на дні, піну;
  • благотворно впливають на здоров’я рослин та риб;

За допомогою біопрепаратів можна легко підтримувати баланс у ставку на ідеальному рівні, що зробить озерце привабливим, а відпочинок − максимально комфортним

Реклама

Залишити коментар