У сесійній залі Верховної Ради України встановили прапор Євросоюзу

До сесійної зали Верховної Ради України під оплески народних депутатів внесли прапор Європейського Союзу, який там тепер стоятиме поруч з українським.

«Зворушливо до сліз – прапор ЄС внесено до сесійної зали українського парламенту. Щоб залишити там», – написав голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас у коментарі до відео внесення прапора.

Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук назвав встановлення прапора ЄС у парламенті історичним моментом.

«Історична мить! Прапор Європейського Союзу відтепер у стінах Українського парламенту. Це була моя Мрія. Вона здійснилась. І додам: Верховній Раді личить прапор ЄС як за кольором, так і за сенсом» — зазначив він у Твіттері.

Нагадаємо, Європейська рада під час саміту у Брюсселі 23 червня надала Україні статус кандидата на вступ до Європейського Союзу.

Раніше 28 лютого президент України Володимир Зеленський підписав заявку на вступ України до ЄС. Він заявив, що після повномасштабного вторгнення рф, Україна звернеться до Євросоюзу щодо невідкладного вступу за новою спеціальною процедурою.

На початку травня Україна заповнила другу і фінальну частину опитувальника для отримання статусу країни-кандидата на членство в ЄС.

8 червня Європейський парламент підтримав резолюцію, якою рекомендував Раді ЄС надати Україні статус кандидата на вступ до спільноти на саміті 23-24 червня. Також Європарламент буде радити закупити для України зброю для відбиття агресії рф.

17 червня Європейська комісія рекомендувала надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС. Рішення ухвалене не через війну, а з огляду на досягнутий нашою країною за останні 8 років прогрес.

Статус України як кандидата на членство в ЄС, підтримав навіть типовий сателіт кремля, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан

Реклама

Залишити коментар