Синод УПЦ МП оголосив про повну самостійність та незалежність

Синод Української православної церкви Московського патріархату заявив, що не згоден із предстоятелем власної церкви патріархом Кирилом у питанні війни Росії з Україною.

Про це йдеться у Рішенні Синоду УПЦ МП.

“Виражаємо незгоду з позицією Патріарха Московського і всієї Русі Кирила щодо війни в Україні”.

Крім того, у рішенні Синоду йдеться, що УПЦ буде діяти як самостійна церква.

“Собор ухвалив відповідні доповнення і зміни до Статуту про управління Української Православної Церкви, що свідчать про повну самостійність і незалежність”.

Серед таких рішень зокрема на Синоді підіймалось питання самостійного мироваріння, обговорювався дозвіл єпархіям самостійно розв’язувати питання власного життя в умовах війни, якщо погодження з Синодом неможливий. Також Синод розмірковує про створення закордонних парафій для українських біженців. 

Окремо обговорювалось питання об’єднання православних церков. Синод повторив позицію УПЦ, яка не визнає канонічність Православної церкви України із предстоятелем митрополитом Епіфанієм. По суті УПЦ МП відкинула ідею об’єднання на базі визнаної Вселенським патріархом ПЦУ.

“Для того, щоб діалог відбувся, представникам ПЦУ необхідно:

  • припинити силові захоплення храмів та примусові переводи парафій Української Православної Церкви.
  • усвідомити, що їхній канонічний статус, як він зафіксований у “Статуті Православної Церкви України”, є фактично неавтокефальним і значно поступається свободам і можливостям у реалізації церковної діяльності, які передбачені Статутом про управління Української Православної Церкви.
  • вирішити питання канонічності ієрархії ПЦУ, адже для Української Православної Церкви, як і для більшості Помісних Православних Церков, є цілком очевидним, що для визнання канонічності ієрархії ПЦУ необхідне відновлення апостольської спадкоємності її єпископів”, – йдеться у рішенні УПЦ МП.
Реклама

Залишити коментар