20 країн оголосили про нову оборонну допомогу Україні, Данія зокрема передасть ПКР Harpoon

23 травня відбулося друге засідання Контактної групи з оборони України, до якої входить понад 40 країн-партнерів. На ньому 20 країн оголосили про нові пакети допомоги в галузі безпеки для Києва.

Про це за підсумками зустрічі, яка цього разу відбулась онлайн, сказав міністр оборони США Ллойд Остін, передає CNN.

Так, Данія погодилася надати пускову установку Harpoon і ракети, щоб «допомогти Україні захистити своє узбережжя».

Чехія також погодилася надіслати «істотну підтримку» Україні, зокрема пожертвувала бойові гелікоптери, танки й ракетні системи, каже Остін.

Загалом після зустрічі 20 країн «оголосили про нові пакети допомоги в галузі безпеки», сказав очільник Пентагону, зокрема «надання критично необхідних артилерійських боєприпасів, систем берегової оборони, танків та іншої бронетехніки».

«Інші виступили з новими зобов’язаннями щодо навчання Збройних сил України та підтримки її військових систем», — додав Остін.

У другому засіданні контактної групи взяли участь представники 47 країн, повідомив голова Об’єднаного комітету начальників штабів генерал Марк Міллі. До нього приєдналися міністр оборони України Олексій Рєзніков, заступник головнокомандувача Збройних сил України та представник військової розвідки України. Залучили також нові країни, які не були присутні на «Рамштайні» минулого місяця: Австрію, Боснію та Герцеговину, Колумбію, Ірландію та Косово.

Зазначається, що Остін особисто проведе третє засідання Контактної групи з України у Брюсселі 15 червня.

«Я скликаю Контактну групу для нашої третьої зустрічі наступного місяця і на полях міністерської наради НАТО в Брюсселі. Звичайно, це не буде захід НАТО, але ми хочемо підтримувати темпи цих зустрічей, і я хотів використати свою поїздку до Європи, щоб переконатися, що ми нарощуємо наш імпульс», — наголосив Остін.

Реклама

Залишити коментар