Рада підтримала пропозиції Президента про заборону символіки вторгнення рф

Верховна Рада підтримала пропозиції Президента щодо поширення заборони символіки російського воєнного вторгнення в Україну на громадські організації.

За відповідне рішення проголосували 312 народних депутатів.

Цим рішенням також враховано пропозиції глави держави дозволити використовувати символіку вторгнення рф в експозиціях музеїв, на тематичних виставках, у бібліотечних фондах, підручниках, у процесі наукової діяльності.

ВР 14 квітня ухвалила закон про заборону символіки, яку використовують військові рф у війні проти України, пропаганду російського неонацистського тоталітарного режиму, а саму росію визнала державою-терористом.

Документом передбачено, що законодавство доповнюється термінами «держава-терорист» і «символіка військового вторгнення російського неонацистського тоталітарного режиму в Україну».

У документі визначено, що літери “Z” і “V” визнаються символікою військового вторгнення росії в Україну, якщо їх використання відповідає встановленим законодавством ознакам. Її було заборонено використовувати у символіці політичних партій.

Президент Володимир Зеленський повернув документ до парламенту, запропонувавши додати, що символіку вторгнення росії в Україну можна законно розміщувати в експозиціях музеїв і на тематичних виставках, у науковій і бібліотечній діяльності. Водночас глава держави закликав доповнити закон забороною символіки не лише для партій, а й для громадських об’єднань.

Реклама

Залишити коментар