Проти російської енергетики мають бути застосовані іранські санкції, — Андрій Коболєв

Президент росії володимир путін помилково вважав, що Захід не наважиться йому протистояти через залежність від російської нафти і газу. Про це заявив Голова правління НАК “Нафтогаз України” у 2014-21 роках Андрій Коболєв під час онлайн-дискусії Київського безпекового форуму, заснованого Фондом Арсенія Яценюка “Відкрий Україну”.

“Одна з гіпотез, яку використовують Путін і його уряд, — це те, що енергетика настільки важлива, тому що її замінити не можна, ані нафту, ані газ не можна замінити в Європі. І вони вважають, що їм завжди все буде прощатися, їх будуть любити і обнімати”, — сказав він.

“Саме тому путін думав, що в нього є право на вседозволеність з боку Заходу”, — додав Коболєв. 

Він наголосив, що потрібно підірвати таке переконання російського диктатора.

“Поки його не можна переконати в цьому або підірвати це переконання, то він ніколи не відступить”, — зазначив Андрій Коболєв. 

“Дуже важливо з практичної точки зору підходу до санкцій, щоби Захід також показав, що він серйозно до цього підходить, і що він готовий засадничо поставити під сумнів економічне існування Росії”, — сказав ексголова правління НАК “Нафтогаз України”.

На його думку, проти росії мають бути застосовані санкції за прикладом Ірану.

Але перш ніж переходили до моделі Ірану, можна досягти швидкої перемоги, яка серйозно позначиться на Путіні та його оточенні, якщо ці санкції досянуть моделі повного ембарго. Тобто, можна почати з тактики “відрізання салямі”. Починаємо з простішого, меншого і відрізаємо почасти інші його переваги“, —сказав Коболєв.

Він також зазначив, що росія помиляється, розраховуючи на швидке зняття санкцій після війни.

“Вони будуть намагатися тиснути на Україну, дуже сильно, сподіваючись, що коли війна закінчиться, то вони все це відіграють назад. Це – ілюзія, ця їхня надія і гіпотеза нежиттєздатна. Її треба весь час руйнувати. Тому що вони саме так сприймають світ. І вони бачать світ абсолютно спотвореним, спаплюженим”, —наголосив він.

Реклама

Залишити коментар